Od roku szkolnego 2011/2012 nasza szkoła uczestniczy w projekcje Enter Your Future. Jest to narodowy projekt edukacyjny AIESEC Polska pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Każda kolejna edycja cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród placówek edukacyjnych, jak i uczniów. Projekt jest realizowany cyklicznie w 12 województwach w Polsce. Mamy szczęście należeć do miast biorących udział w tej inicjatywie. W ramach projektu w szkołach organizowane są warsztaty z udziałem zaproszonych EP (exchange participant – uczestnik wymiany) z odległych zakątków świata. Takie spotkania znacznie poszerzają horyzonty młodych ludzi.

Dzięki projektowi nasi uczniowie mieli do tej pory możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy ze wszystkich kontynentów. Naszą szkołę odwiedzili studenci z takich krajów jak: Turcja, Indonezja, Egipt, Tunezja, Maroko, Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Brazylia, Bułgaria, Kolumbia, Ukraina, Azerbejdżan. Wolontariusze prowadzą lekcje, podczas których dowiadujemy się wiele na temat krajów ich pochodzenia, geografii, gospodarce, edukacji, kulturze, tradycjach. Studenci prezentują miejsca warte odwiedzenia, opowiadają ciekawostki, ale też bardzo często obalają popularne stereotypy na temat poszczególnych narodowości. Wymiana kulturowa odbywa się też poza lekcjami – tradycją stała się już gra terenowa Scavenger Hunt z udziałem obcokrajowców, a także wieczorki kulinarne w domach uczniów-gospodarzy. Każdorazowy pobyt wolontariuszy, choć trwa zaledwie tydzień, przynosi ogromne doświadczenie językowe, niezapomniane chwile, a często też znajomości na całe życie. Obecność studentów AIESEC w naszej szkole potwierdza jak ważne i potrzebne jest szerzenie różnorodności kulturowej w czasach globalizacji.

{gallery}projekty/Enter_your_future_AIESEC/{/gallery}