Dzisiaj, 10.10.2018, uczniowie klasy: akademickiej - kryminalistyka i nauki pokrewne oraz humanistycznej z elementami prawa i bezpieczeństwa narodowego II LO  udali się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Na miejscu przywitał ich rzecznik policji - sierżant sztabowy Wojciech Gruca, z którym przeszli do sali konferencyjnej, gdzie mogli  dowiedzieć się o interesujących kwestiach związanych z policją. Na początek nasz rozmówca powiedział kilka zdań o sobie, zdradził m.in. że jest absolwentem II LO w Łańcucie, a następnie obejrzeliśmy krótki filmik o policji. Pierwszą, z najważniejszych informacji jakiej uczniowie dowiedzieli się było poznanie struktury organizacyjnej KPP. Rzecznik wyjaśnił , że najczęściej kariera policyjna rozpoczyna się od wstąpienia do służby prewencyjnej. Wymienił zalety pracy policjanta, podkreślił, że jest to przede wszystkim stała praca i zarobki są pewne. Dowiedzieliśmy się również jakie policjanci powinni spełniać wymagania. Okazuje się, że nie tylko sprawność fizyczna oraz radzenie sobie z wszelkimi emocjami jest potrzebne, ale warto również posiadać prawo jazdy kat. B, umiejętność nawiązywania znajomości oraz mile widziana jest znajomość języka obcego. Po omówieniu struktury organizacyjnej nastała pora na zadawanie pytań.
Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Grucy za bardzo ciekawe i pouczające przeprowadzenie zajęć. Zobaczcie jak wyglądało spotkanie: